‘Böyle giderse erken seçimi millet ister’

ANKARA Milliyet – CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Özel dün yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

DEVLET BEY’İN CANI SAĞOLSUN: Şundan bütün MHP’liler emin olsun. Alparslan Türkeş’in memleketini CHP kazandı diye bizim MHP’lilere bir hürmetsizliğimiz olmaz. CHP siyasette gerilimden beslenen bir parti değildir. Sayın Devlet Bahçeli’nin kullandığı bütün ifadeleri onları metne yazan ve kendi kusurlarını örtmeye çalışan, bütün MHP’lilerin yakından bildiği ve yaka silktiği o ikisinin kusuru görüyorum. Devlet Bey’in de canı sağ olsun.

KAYYUM TEPKİSİ: 14 yıl yargıla, tutuklama, belediye başkan adayı olacağında temiz kağıdı ver. Dava devam ederken yeni soruşturma, bir günde kayyum ata. Kayyum atamak Hakkari halkının iradesine saygısızlıktır. Eğer suçu varsa yargılanır, ceza alırsa, kesinleşince düşer, yerine belediye meclisinden belediye başkanı seçilir. Hakkari bir belediye meclisi seçiyor. Ama sanki bütün belediye meclisi o suçu işlemiş gibi ‘içinizden seçemezsiniz, ben atarım’ diyor. Valiyi atıyor.

SANA GÖRE DEMOKRASİ OLMAZ: Varsa terör kim yapıyorsa, terörü kim destekliyorsa yargılansın. Suçu ispatlansın, görevden alınsın. Ama sadece iddia ile kayyum atamak demokrasiye yakışır iş değildir. Hakkari’deki atamaya da, Mardin Büyükşehir’deki kayyum atama niyetini de CHP’nin bir belediyesine atanmasına nasıl tepki veriyorsak, buna da öyle tepki veriyoruz. Sana göre demokrasi, bana göre demokrasi olmaz.

YENİ ANAYASA MESAJI: Yaptığınız her şeyi Anayasa Mahkemesi iptal etti. CHP haklı diyor. Hukuk varsa yapamazsın diyor. Bu yüzden anayasa istemek için önce mevcut anayasaya uymak, üzerine yemin edilen anayasaya sadakat göstermek, yetkiyi veren milletin aklı ile alay etmemek gerekmektedir.

ERKEN SEÇİMİ MİLLET İSTER: 31 Mart’ı bahane edip ‘haydi hemen sandık’ demem. Ama böyle giderse, erken seçimi millet ister, önünde kimse duramaz. Millet sesini duymayana duyurur, kendini görmeyene gösterir, önümüzdeki demokratikleşme, normalleşme ve mağdura sahip çıkma, emeklinin yüzünü güldürme, asgari ücretliye sahip çıkma dönemini okuyan okur, okumayana bu millet okumadığı mektubu genel seçimlerde okutur.

Kaya CHP’ye geçti

Grup toplantısında eski İYİ Parti Sağlık Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Karaman ile İYİ Parti’den istifa eden Antalya Milletvekili Aykut Kaya CHP’ye katıldı. Kaya gruba kızı Azra, oğlu Kutay ile birlikte geldi.

CHP’ye katılmak istiyorlar

KAPIMIZ AÇIK: Baba ocağının kapısının ardına kadar açık olduğunu söylemiştik. Önümüzdeki günlerde çok farklı siyasi görüşlerden ama Türkiye ittifakının mensupları yani milliyetçi, muhafazakar, Kürt demokratlar CHP’ye katılmak istiyorlar.

İYİ PARTİ’YE YANIT: Bugün partimizin çağrısıyla Atatürkçü, cumhuriyetçi birisi partimize katılıyor, baba ocağına dönüyor diye, CHP ile kavga etmeye çalışanlar, ismimizi zikrederek tuhaf sözler söyleyenlere şunu söyleyeyim. Ben iktidar dışında kimseye muhalefet etmem, siz istiyorsunuz diye de sizinle kavga da etmem. Bunu böyle bilin.

Kedi sahiplendi

CHP lideri Özel, yavru kedi sahiplendi. Özel, sosyal medya hesabından “Narlıdere Belediye Başkanımız Erman Uzun’un bir kardeşini sahiplendiği yerel seçimleri kazandığımız 31 Mart günü doğan 4 kedi yavrusundan birini de biz sahiplendik. Doğduğu gecenin anısına adını Zafer koyduk. Zafer, yeni zaferlere doğru Genel Merkezimizde Şero ile omuz omuza hep yanımızda olacak” ifadelerini kullandı.

İade-i ziyaret hafta başında olabilir

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP’ye iade-i ziyareti için özel kalemler arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti. CHP’li kaynak, 10 Haziran Pazartesi ya da 11 Haziran Salı tarihinin öne çıktığını, Cumhurbaşkanı’nın yurt dışı programının saatine göre Çarşamba gününün de belki olabileceğini belirtti.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x