ETF Uzmani: 3 Bitcoin Etf Başvurusu Daha…

Kripto para dünyası, Bitcoin ETF ‘lerinin onaylanma sürecini yakından takip ederken, Bloomberg’in ünlü ETF analisti James Seyffart, yeni bilgileri paylaştı. Seyffart’ın X hesabından yaptığı açıklamalara göre, 17 Kasım ve 21 Kasım tarihlerinde SEC’nin inceleyeceği iki adet ve bir adet spot Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. Detayları ele alan analist, bu başvurulardan erteleme kararı alınmasını beklediğini ifade etti.

SEC’nin Değerlendirmesi

17 Kasım’da Hashdex ve Franklin Templeton şirketlerinin, 21 Kasım’da ise Global X şirketinin spot Bitcoin ETF başvuruları hakkında SEC‘nin karar vereceği belirtiliyor. Seyffart, kurumun bu üç başvuruda da erteleme kararı vereceğini öngörüyor. Ancak, bu durumun erteleme olması, spot ETF’lerin 2024’ün başında yüzde 90 oranında onay alacağı umudunu zayıflatmıyor.

Seyffart’ın Görüşleri

James Seyffart, erteleme kararına rağmen 2024’ün başında Bitcoin ETF’Vlerin yüzde 90 oranında onaylanacağı görüşlerinin değişmediğini vurguluyor. Analist, “10 Ocak 2024’te beklediğimiz yüzde 90’lık onay oranı konusunda Bloomberg analistleri olarak fikrimiz değişmedi” diyor. Bu, kripto para dünyası için önemli bir umut kaynağı olmaya devam ediyor.

Cathie Wood’un Eleştirisi

Diğer bir önemli gelişme ise ARK Invest CEO’su Cathie Wood’un SEC ve başkanı Gary Gensler’a yönelik sert eleştirileri. Wood, erteleme ve ret kararlarının motivasyonunun, Gensler’ın ABD Hazine Bakanı olma hedefiyle ilişkilendirilebileceğini öne sürdü. Bu çıkış, kripto topluluğunda SEC’nin kripto varlıklara yönelik tutumuna dair daha geniş bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Bitcoin ETF’leri konusundaki gelişmeler, kripto para dünyası için büyük bir öneme sahip. James Seyffart’ın analizi, umutları canlı tutarken, Cathie Wood’un eleştirileri ise SEC’nin içsel dinamikleri üzerine düşündürücü bir ışık tutuyor. Piyasanın, SEC’nin kararlarına yönelik yaklaşımı ve kripto varlıkların finansal dünyadaki rolü konusundaki belirsizlikler yakından takip edilmeye devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x