İstiklal Caddesi’nde Dolar Dağıtan OnlyFans Kullanıcıları Hakim Karşısına Çıktı

Taksim’de İstiklal Caddesi’nde dolar dağıtan ve sonrasında gözaltına alınan OnlyFans kullanıcıları ilk kez hakim karşısına çıktı. 14 sanıklı davada, caddede para dağıtan kullanıcıların çoğu ‘sosyal deney’ yaptıklarını söyledi.

İstiklal Caddesi’nde 1 dolar dağıtan OnlyFans kullanıcıları, uzun süre gündemi meşgul etmişti.

Olaya ilişkin ilk duruşma, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuksuz yargılanan 10 sanık gelirken; diğer 4 sanık bulundukları şehirlerden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldılar.

Sanık Azize Zehra Ö. savunmasında, “Olay anında İstiklal Caddesi’nde para dağıtanlar arasındaydım, görüntülerin sosyal medyada yayınlanacağını bilmiyordum. Sosyal deney dediler, ben de katıldım” dedi.

Sanık Azra Nur A., Kadir Can D. ve Taha A. isimli kişiler de aynı savunmayı yaptı.

Sosyal deneyin yaratıcısı ve videoyu kaydedip yayınladığı iddia edilen sanık Serhat G. olay günü İstiklal Caddesi’nde olduğunu belirterek “Para dağıtanlar arasında değildim. Paylaşılan videoyu ilk halk paylaştı. Sosyal medyada viral olunca biz de reklam ajansı olarak akşam paylaştık. Buradaki amaç halkı aşağılamak değildi. Sadece sosyal deney yaptık. ‘Halkı dolara karşı ezdirmeyeceğiz’ yazılı paylaşımı reklam ajansı yapmıştı. Ama benim de haberim vardı, avukatımıza danışmıştık sıkıntı yaşar mıyız diye. Olmayacağını söyleyince paylaştık. Markamızı nasıl değerlendiririz diye düşündük, böyle bir deney yapmaya karar verdik. Olay patladıktan sonra reklam ajansının sayfasında paylaştık” dedi.

Mahkeme, yurt dışı çıkış yasağı bulunan sanıkların adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına ve dosyanın mütalaasını hazırlaması için savcıya gönderilmesine karar verdi. Duruşma ertelendi.

Mahkeme çıkışı görüntüler ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x