İzmir’in en tehlikeli ilçesi! Deprem uzmanı Ercan ilçenin ismini açıklayarak uyardı

Türkiye gündeminden deprem düşmüyor. Çok sayıda uzman isim İstanbul başta olmak üzere birçok kenti deprem konusunda uyarıyor.

İZMİR İÇİN KORKUTAN AÇIKLAMA

Prof. Dr. Ahmet Ercan, son açıklamalarında ülkemizde meydana gelebilecek olası depremlere dikkat çekti. Yaptığı açıklamada, 7 büyüklüğünde bir depremin etkilerini ve olası illeri ve ilçeleri tek tek sıralayarak vatandaşları uyardı. Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın uyarıları arasında özellikle İzmir’in deprem riski altında olduğuna dair vurguları dikkat çekiciydi.

Deprem Uzmanı Ercan’ın saydıkları kentler arasında İzmir’in Dikili ilçesi ve Menderes’in Gümüldür Mahallesi de yer aldı.

Prof. Dr. Ahmet Ercan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kritik uyarılarda bulundu. Jeotermal alanlara dikkat çeken Ercan, “Her deprem yeni bir enerji, bir jeotermal doğuştur” dedi.

GÜMÜLDÜR VE DİKİLİ’Yİ SAYDI!

Ercan paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

“Jeotermal alanlar M7 büyüklüğünde, her maden suyu kaynağı çok eskiden deprem olmuş yerlerdir. Afyon, Germencik, Nazilli, Aydın, Denizli, Buharkent, Salihli, Bursa, Balıkesir, Simav, Dikili, Gümüldür, Erzincan, Erzurum, Ladik, Bolu örnektir. Her deprem yeni bir enerji, bir jeotermal doğuştur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x